O projektu

Zdravím 🙂
Nejdříve bych Vám chtěl poděkovat za navštívení těchto stránek a této sekce, kde se můžete více dozvědět o projektu, kterým tyto stránky jsou, o jejich účelu a komu pomáháme(te). Nakonec tam je i trochu o tom kdo stojí za těmito řádky, o mně.
Stránky skolemkolem.cz byly vytvořeny pro cyklisty od cyklisty. Chtěl jsem vytvořit stránky, kde postupně budete moci najít články a videa třeba o tom jak vybrat správný obchod a prodejce, jak zapezpečit kolo proti zlodějům, jak udržovat kolo v dobrém stavu a jak si ho opravit nebo seřídit. Budeme si tu povídat i o výživě, k čemu je dobré znát svoji kadenci nebo srdeční tep při jízdě, o tréninku, o materiálech, o nových technologiích. Budou tu rozhovory s dalšími cyklisty, kteří sdílí své vlastní zážitky a zkušenosti. A budeme probírat i produkty jež se nám osvěčily nebo selhaly. No a spoustu dalšího co se kola i cestovaní týká.
Už několik let podporuji charitativní organizaci Adra. A rozhodl jsem se při této příležitosti pomoci ještě trochu víc a to s Vaší pomocí. “Dej ditěti knihu a změníš svět” a tak Adra v Bangladéši, ve městě Dhaka, postavila školu, kde tvoří lepší budoucnost právě vzděláním. O čem Adra je a co všechno dělá kromě aktivit kolem školy, jsem popsal trochu více podrobněji zde.

 

No a něco ke mě – jmenuji se Jirka a v cykloprůmyslu dělám přes 6 let. Na kole však jezdím co si pamatuju. Jako cyklomechanik jsem pracoval v Chocni odkud pochazím, pak v Praze a nakonec v Londýně, kde jsem něco jako kariéru prozatím uzavřel na pozici “workshop manager”
No a momentálně jedu na kole z Chocně do Dublinu. Po cestě dobrovolničím na ruzných místech a ve volném čase tvořím za pomoci dlouholetého kamaráda Štěpána Řemínka tyto stránky.

Jesltiže jste se dostali až sem, tak Vám moc děkuji za váš čas a zájem! Doufám, že tu najdete informace, které Vám pomohou.

No a třeba někdy někde naviděnnou.
Hezký den
Jirka 🙂

 

Chcete mě kontaktovat? Do toho! Budu se snažit odpovědět tak rychle, jak jen to půjde. 🙂